• Sortiment
 • Plastová okna

Slovaktual OPTIM

Plastová okna Slovaktual OPTIM dosahují při stavební hloubce 76 mm vynikajících technických hodnot. Množství variací, pestrý sortiment barev a dekorativních fólií umožňuje přizpůsobení okna individuálním představám. Kromě toho, jejich udržování je mimořádně jednoduché a pohodlné.
 • Moderní uspořádání komor
  Duté profily vyrobeny podle nejnovějších výpočetních metod zajišťují maximální tepelnou izolaci, optimální stabilitu profilu a vysokou nosnost těžkého izolačního skla.
 • Vysoká vzducho- a vodotěsnost
  Tři obvodová těsnění jsou v rozích svařena a zajišťují vysokou těsnost vůči větru a dešti.
 • Stabilita a pevnost
  Izolační sklo je pevně vlepováno do rámu křídla, což dodává oknu větší tuhost a stabilitu. U velkorozměrných oken jsou navíc vkládány ocelové výztuhy.
 • Více světla
  Tenké profilové pohledy přinášejí více denního světla do interiéru a vyšší tepelné zisky ze sluneční energie.
 • Vysoká zvuková izolace
  Stavební hloubka rámu 76 mm se standardním integrovaným středovým těsněním zaručuje vysoké hodnoty zvukové izolace.
 • Optimální zabudování
  Speciální rozšiřovací profily zaručují vždy optimální napojení do stavebních otvorů – v případě novostavby, i při renovaci.

Ukázky provedení

Technické údaje

Součinitel prostupu tepla skrze okno (Uw<>)/sub 1) Uw od 0,76 W/(m2K)
Součinitel prostupu tepla skrze rám okna (Uf) Uf od 1,0 W/(m2K)
Zvuková izolace okna (Rw) až do 46 dB
Stavební hloubka 76 mm
Pohledová výška 119 mm (HL) / 112 mm (CL)
Maximální šířka zasklení 48 mm
Odolnost vůči zatížení větrem 2) až do B5
Průvzdušnost Třída 4
Bezpečnost Základní bezpečnost, RC 1 N, RC 2 N, RC 2
1) Hodnoty Uw jsou vypočteny pro okno rozměru 1230 mm x 1480 mm dle normy EN 12567-1.
2) V závislosti od kombinace rámu a křídla okna.

Standard OL

Standardní okno s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi určené především pro rekonstrukci bytových domů. Díky revoluční technologii vlepování se zvyšuje odolnost okna proti vloupání (tabule skla nejde z okenního křídla vytlačit ven ani v případě vypáčení zasklívací lišty). Má pevnější konstrukci a nedochází k sedání okenního křídla. Okno STANDARD OL+ je vybavené izolačním trojsklem a představuje vyšší standard za rozumnou cenu.

Automatizace výroby zaručuje vyšší kvalitu zpracování a v případě rozbití se sklo může vyměnit, aniž by se poškodilo těsnění.

Vlastnosti okna Slovaktual STANDARD OL, OL+

 • Stavební hloubka 70 mm
 • součinitel prostupu tepla celého okna
 • + Uw = 1,2 W/m2K pro zasklení izolačním dvojsklem 4-16-4 Ug=1,1 W/m2K
 • Středové těsnění výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti okna, chrání kování před povětrnostními vlivy a zabezpečuje vysokou vodotěsnost – profil je odolný vůči zatékání až do 2100 Pa (zastaralé, ale přesto stále používané levné profily bez středového těsnění jsou odolné proti zatékání pouze do 600 Pa)
 • Podkladový 5-ti komorový profil s těsněním pro ukotvení venkovního a vnitřního parapetu (kritické místo pro vznik tepelných mostů u méněkomorových profilů)
 • Barevná řada profilů je možno upravit nátěr postřikem podle barevné stupnice RAL nebo laminováním fóliemi s věrnou imitací dřevěného povrchu nebo materiálu s jemnou plastickou strukturou, které jsou odolné proti UV záření
 • Doplňující profily pro spojení okenních rámů v různých úhlech a podpěrné profily s ocelovými výztuhami pro statické zatížení umožňují realizovat libovolné architektonické představy
 • Možná úprava s ALU klipem – profilový systém umožňuje ochranu z exteriéru pevným a odolným hliníkovým krytem s povrchovou úpravou dle přání – eloxovaný hliník, úprava laminem, nátěr podle barevné stupnice RAL

Pasiv CL

Špičkové plastové okno s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a stavební hloubkou 85 mm, určené především pro rodinné domy, nízkoenergetické a pasivní domy. Díky revoluční technologii Slovaktual používá v okenních křídlech u nových oken sklo pevně slepené s křídlem, což umožňuje zlepšit tepelnou i zvukovou izolaci a zvýšit pevnost celé konstrukce. Plastová okna Slovaktual jsou tímto lehčí, bezpečnější a nedochází k odtahování profilu od skla. Díky pevnému spojení skla po celém obvodu se zvyšuje odolnost okna proti vloupání (tabulka skla nejde vytlačit z okenního křídla ven ani v případě vypáčení zasklívací lišty). Automatizace výroby zaručuje vyšší kvalitu zpracování a v případě rozbití se sklo může vyměnit, aniž by se poškodilo těsnění.

Vlastnosti okna Slovaktual PASIV CL

 • Slovaktual PASIV CL = špičková tepelná izolace s izolačním trojsklem
 • Součinitel prostupu tepla celého okna Uw = 0,8 W/m2K pro zasklení 4-16-4-16-4 Ug=0,6 W/m2K
 • Teplý distanční rámeček mezi sklem SGG Swisspacer U
 • Středové těsnění výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti okna, chrání kování před povětrnostními vlivy a zabezpečuje vysokou vodotěsnost
 • Podkladový 6-ti komorový profil s těsněním pro ukotvení venkovního a vnitřního parapetu (kritické místo pro vznik tepelných mostů u méněkomorových profilů)

Pasiv HL

Novinka z produktové řady Slovaktual – okno z nového 8-mi komorového profilu s hranatými liniemi, s novým trojsklem a teplým rámečkem SGG Swisspacer V a stavební hloubkou 85 mm, splňující požadavky kladené na nízkoenergetické a pasivní domy. Profilový systém je přímo předurčený k zasklení trojsklem až do tloušťky 61 mm. Díky špičkovým tepelně izolačním vlastnostem ušetří až 35 % v tepelné izolaci oproti 5-ti komorovým plastovým oknům.

Díky revoluční technologii Slovaktual používá u okenních křídel nových plastových oken sklo pevně slepené s okenním křídlem. Plastová okna Slovaktual jsou tímto lehčí, bezpečnější a nedochází k odtahování profilu od skla. Díky pevnému spojení skla po celém obvodu se zvyšuje odolnost okna proti vloupání (tabulka skla nejde vytlačit z okenního křídla ven ani v případě vypáčení zasklívací lišty). Automatizace výroby zaručuje vyšší kvalitu zpracování a v případě rozbití se sklo může vyměnit, aniž by se poškodilo těsnění.

Vlastnosti okna Slovaktual PASIV HL

 • Slovaktual PASIV HL = špičková tepelná izolace s izolačním trojsklem
 • Součinitel prostupu tepla celého okna Uw = 0,8 W/m2K pro zasklení 4-16-4-16-4 Ug=0,6 W/m2K
 • Teplý distanční rámeček mezi sklem SGG Swisspacer V
 • Středové těsnění výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti okna, chrání kování před povětrnostními vlivy a zabezpečuje vysokou vodotěsnost
 • Podkladový 5-ti komorový profil s těsněním pro ukotvení venkovního a vnitřního parapetu (kritické místo pro vznik tepelných mostů u méněkomorových profilů)
 • Možná úprava s ALU klipem – profilový systém umožňuje ochranu z exteriéru pevným a odolným hliníkovým krytem s povrchovou úpravou dle přání – eloxovaný hliník, úprava laminem, nátěr podle barevné stupnice RAL

Copyright 2014 Peryokna.cz - Weboo Marketing & Technology